لوگو انگلیش کلینیک
اصطلاحات بازی تخته نرد به انگلیسی

اصطلاحات بازی تخته نرد به انگلیسی

03/01/25 13 دقیقه برای مطالعه 342

با رونق گرفتن بازی های آنلاین، بسیاری از ایرانی ها روی به انجام بازی تخته نرد به صورت آنلاین آورده و ترجیح می دهند آن را همراه با انگلیسی زبانان دنبال کنند. علی رغم اینکه این روش، فرصت بسیار مناسبی برای سپری کردن زمان می باشد، ولی بلد نبودن لغات، یکی از عواملی است که می تواند شما را به چالش بکشد. در زبان انگلیسی به خود بازی تخته نرد Backgammon می گویند و اگربتوانید تمامی 5 امتیاز بازی را کسب کنید، در اصل فرد را Backgammon کرده اید. حالا با هم نگاهی به این بازی محبوب می اندازیم. 

 

تاریخچه تخته نرد 

تخته نرد دارای تاریخ ارجمندی است که ریشه در تمدن های باستانی دارد. این بازی که بیش از 5000 سال پیش در بین النهرین رواج داشت، قبل از تبدیل شدن به بازی امروزی با نام های مختلفی مانند "Senet" در مصر و "Nard" در ایران شناخته می شد. بازی سلطنتی اور، شباهت هایی با تخته نرد دارد و قدمت آن به 2600 سال قبل از میلاد برمی گردد. رومی ها این بازی را تغییر دادند و آن را "تابولا" نامیدند و محبوبیت آن در طول جنگ های صلیبی در سراسر اروپا گسترش یافت. در قرن هفدهم، تخته نرد به یکی از عناصر اصلی فرهنگ بازی اروپا تبدیل شد. رواج این بازی در سراسر قاره ها ادامه یافت، در نهایت به آمریکا رسید، جایی که در قرن بیستم محبوبیت گسترده ای به دست آورد. میراث ماندگار تخته نرد، جدای از ارزش سرگرمی، ظرفیت آن را برای فراتر رفتن از زمان و مرزهای فرهنگی نشان می‌دهد که دلیلی بر جذابیت جهانی گیم‌پلی استراتژیک و مبتنی بر شانس است.

 

فلسفه بازی تخته نرد

تخته نرد در هسته خود مظهر فلسفه ای است که استراتژی، شانس و انعطاف پذیری را در هم می آمیزد. فعل و انفعال حرکات حساب شده با انداختن تاس، نماد ماهیت غیرقابل پیش بینی زندگی است، جایی که موفقیت، اغلب تعادلی بین تصمیم گیری ماهرانه و سازگاری با شرایط پیش بینی نشده است. بازی، ارزش ریسک‌پذیری محاسبه‌شده را به ما می‌آموزد، زیرا بازیکنان باید شانس‌ها را بسنجند و از فرصت‌ها استفاده کنند و در هنگام شکست‌ها آزموده شوند. تخته نرد ذهنیتی را پرورش می دهد که سفر را به اندازه مقصد، مهم جلوه می دهد و اذعان می کند که عقب نشینی و بازگشت، هم در بازی و هم در زندگی ذاتی هستند. این امر بر اهمیت متمرکز ماندن، انتخاب های استراتژیک و حفظ خونسردی در مواجهه با عدم قطعیت تأکید می کند - فلسفه ای که فراتر از مدیریت و به مجموعه گسترده تر تجربیات ما گسترش می یابد.

فلسفه بازی تخته نرد

 

تمامی اصطلاحات بازی تخته نرد به انگلیسی

 

 

Bar

فضای بین دو صفحه چپ و راست

Points

امتیاز

Opening

گشایش

Secure a point/make a point

لنگر کردن در خانه یک

Blots

مهره تکی 

Hit

زدن مهره حریف

Prime

بستن حرکت مهره ها

Anchor

لنگر

Timing

تعداد مهره هایی که فرد عقب است

Ace

عدد یک روی تاس

Advanced Anchor

لنگر بالا

Deep Anchor

لنگر عمیق یا پایین

Boxcars

جفت شش

Coffeehouse

کری خواندن

Combination

مجموع دو عدد تاس

Combination Shot

با یک تاس دو مهره را زدن

Comfort Station

پل (عدد 13 روی صفحه برای شما)

Cover

پوشش

CPW

شانس برد بازی

Crawford Game

آخرین امتیاز قبل برد یک فرد

Crossover

حرکت از یک ربع زمین به ربع دیگر 

Deuce

دو تاس 

Dice Cup

تاس انداز/ریز

DMP

دوبل کردن

Ducks

جفت دو

End Game

آخرین دست بازی

Escape

فرار مهره ها

Exposed Checker

مهره تکی در خطر

Fail

تاسی که شما را بعد از خورده شدن به بازی نمی آورد

Gammon

مارس کردن

Hit

خوردن مهره

Home

خانه 

Joker

خر شناسی

Kibitz

تماشاچی بازی

Leave a Shot

گشاد

 

تاس به انگلیسی

یکی از اشتباهاتی که زبان آموزان در در بازی تخت نرد انجام می دهند، استفاده از دو لغت Dice و Craps است. بسیاری از زبان آموزان، تصور می کنند که تاس به زبان انگلیسی Crapsمی شود، ولی این لغت به بازی گفته می شود که با تاس انجام می شود. در اصل تاس به زبان انگلیسی می شود Dice و در چند بازی مختلف از آن استفاده می شود.