لوگو انگلیش کلینیک
تبریک روز معلم به انگلیسی با ترجمه

تبریک روز معلم به انگلیسی با ترجمه

02/09/10 13 دقیقه برای مطالعه 2403

تبریک روز معلم به انگلیسی با ترجمه

روز معلم (Teachers’ Day) یکی از روزهای خاص در زندگی افراد می باشد که باید از معلمین و مربیان خود که وظیفه شکل دادن به هویت ما را دارند، قدردانی کرده و نشان دهیم تا چه حد برای ما ارزشمند هستند. در فرهنگ ما ایرانیان معلم همیشه جایگاه ویژه ای داشته و بیان علاقه ما به او، کار بسیار زیبنده ای می باشد و تلاش می‌کنیم با استفاده از بهترین لغات و جملات، علاقه خود نسبت به معلم را نشان دهیم. برای اینکه بتوانید از معلمین خود به زبان انگلیسی تمجید کنید، لغات و عبارات مختلفی وجود دارد و باید از میان آن ها بهترین نمونه ها را انتخاب کنید.  در این بخش از کلینیک تخصصی رفیعی، قصد داریم همراه با شما نگاهی به مهمترین عبارات برای تمجید از معلمین انداخته و همراه با ترجمه، شما را در این راستا یاری دهیم.

 

تبریک روز معلم به انگلیسی

در زبان انگلیسی روش های مختلفی برای تبریک گفتن روز معلم وجود دارد که در این بخش ، مهم ترین نمونه ها را آورده و کمک می کنیم با جمله سازی های دقیق بتوانید بهترین عملکرد را از خودتان نشان دهید.

You have always been an excellent educator who knew how to illuminate a soul with its light. Happy Teacher’s Day to my favorite teacher!

شما همیشه یک مربی عالی بوده اید که می دانستید چگونه یک روح را با نورش روشن کنید. روز معلم را به معلم مورد علاقه ام تبریک می گویم!

Wishing you joy and happiness, you are an amazing teacher, and you only deserve the best.

با آرزوی شادی و خوشبختی، شما معلم شگفت انگیزی هستید و فقط لایق بهترین ها هستید.

The best teachers teach from the heart, not from the book. Thank you for being a wonderful teacher. Happy Teacher's Day!

بهترین معلمان از صمیم قلب آموزش می دهند نه از روی کتاب. ممنون که معلم فوق العاده ای هستید. روز معلم مبارک!

Happy Teacher’s Day! It has been an honor to get to learn so many things from you; thank you for inspiring me! We need more instructors like you in our schools and universities.

روز معلم مبارک! باعث افتخار بوده است که چیزهای زیادی از شما یاد بگیرم. از شما برای الهام بخشیدن به من متشکرم. ما به مربیان بیشتری مانند شما در مدارس و دانشگاه های خود نیاز داریم.

All the efforts and hard work you invested to bring out the best in us can never be repaid in mere words. We can only feel grateful for having a teacher like you!

تمام تلاش‌ها و سخت‌کوشی‌هایی که برای به نمایش گذاشتن بهترین‌ها در ما انجام داده‌اید، هرگز با کلمات قابل جبران نیست. ما فقط می توانیم از داشتن معلمی مانند شما سپاسگزار باشیم!

Teacher, you have always challenged me to work hard and get good grades. I will always remember you. Happy Teacher's Day!

استاد، شما همیشه مرا به چالش کشیدید تا سخت تلاش کنم و نمرات خوبی بگیرم. همیشه به یادت خواهم بود. روز معلم مبارک!

You are the spark, the inspiration, the guide, the candle to my life. I am deeply thankful that you are my teacher.

تو جرقه، الهام، راهنما، شمع زندگی من هستی. من عمیقاً از اینکه شما معلم من هستید سپاسگزارم.

 

I was lucky to have a teacher as wonderful as you are. Wishing you a Teacher's Day that’s full of joyous moments!

من خوش شانس بودم که معلمی به خوبی شما داشتم. روز معلم را برای شما آرزو می کنم که پر از لحظات شاد باشد!

 

Our parents gave us life and it was you who taught us how to live it. You introduced honesty, integrity, and passion to our character. Happy Teacher’s Day!

پدر و مادرمان به ما زندگی دادند و این تو بودی که به ما چگونه زندگی کردن را  یاد دادی. شما صداقت، درستکاری و اشتیاق را به شخصیت ما معرفی کردید. روز معلم مبارک!

 

شعر انگلیسی روز معلم با ترجمه فارسی

شرایطی وجود دارد که قصد دارید تبریک روز معلم خود را به صورت شعر بیان کرده و با استفاده از احساسات و عاطفه یک شاعر، نظر خود در مورد معلم را بیان کنید.  از آنجا که زبان انگلیسی در بحث شعر عملکرد ‌فوق العاده‌ای داشته است، شما میتوانید با استفاده از نمونه های پیشین یکی از بهترین تبریک ها را به معلم خود عرضه کنید.

Let the sky

Become

Your teacher.

You will learn

How to serve.

بگذار آسمان معلم تو شود

یاد خواهی گرفت چطور خدمت گذاری کنی

Let the moon

Become

Your teacher.

You will learn

How to love.

بگذار ماه معلم تو شود

یاد خواهی گرفت چطور عاشق شوی

Let the sun

Become

Your teacher.

You will learn

How to become.

بگذار خورشید معلم تو شود

یاد خواهی گرفت چطور یاد بگیری

I want to thank you

Not just for being a good teacher

But for being

A caring second mother

می خواهم ازت تشکر کنم

نه برای اینکه معلم خوبی بودی

از برای آنکه مادر دوم دلسوزی بودی

I want to thank you

Not just for being my teacher

But for being

A guide and a mentor

می خواهم ازت تشکر کنم

نه برای اینکه معلم خوبی بودی

از برای آنکه راهنمایم بودی

I want to thank you

Not just for helping me out

But for motivating me

And melting away my doubts

می خواهم ازت تشکر کنم

نه برای اینکه کمکم کردی

از برای آنکه شکهایم را از بین بردی

Teacher teacher, dear teacher

You always led by example, you were never a preacher

معلم ، معلم، معلم عزیزم

شما همیشه الگو بودید، هرگز واعظ نبودید

Teacher teacher, dear teacher

Even when we failed, you were always a believer

معلم ، معلم، معلم عزیزم

حتی وقتی شکست خوردیم، تو همیشه به ما ایمان داشتی

Teacher teacher, dear teacher

You looked after everyone, even the backbenchers

معلم ، معلم، معلم عزیزم

تو مراقب حتی پشتیبان ها همه بودی

Teacher teacher, dear teacher

Your knowledge and wisdom, has made us richer

معلم ، معلم، معلم عزیزم

دانش و خرد شما، ما را غنی تر کرده است

جواب تبریک روز معلم به انگلیسی

 

گاهی اوقات پیش می آید روز معلم را به یکی از معلمان تبریک می‌گویید که توانایی انگلیسی صحبت کردن را ندارد، او نیز موظف می‌شود به زبان انگلیسی پاسخ شما را بدهد. در این بخش از مقاله قصد داریم بهترین و مناسب ترین پاسخ ها را برای معلمان عزیز که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند، معرفی کرده و کمک کنیم عملکرد بهتری در این راستا داشته باشند.

I am glad to have students like you who are so respectful towards their teachers. Wishing you all the happiness in life.

خوشحالم که شاگردانی مثل شما دارم که نسبت به معلمانشان احترام قائل هستند. برای شما آرزوی خوشبختی در زندگی دارم.

 

I feel honored to teach such a bright student. I am sure you will make your parents and teachers proud.

من افتخار می کنم که به چنین دانش آموز باهوشی آموزش می دهم. مطمئنم باعث افتخار والدین و معلمانتان خواهید شد.

 

I wish to thank you for the heart-warming wishes. I feel lucky to have such a considerate student.

من می خواهم از شما برای آرزوهای دلگرم کننده تشکر کنم. من احساس خوشبختی می کنم که چنین دانش آموز با ملاحظه ای دارم.

Thank you for your best wishes and kind words. I feel lucky to have connected so well with the parents of my students.

ممنون از بهترین آرزوها و کلمات محبت آمیز شما. من احساس خوشبختی می کنم که به خوبی با والدین دانش آموزانم ارتباط برقرار کرده ام.

 

Thank you for your beautiful message. Appreciation from parents like you make us feel appreciated and keep inspiring us.

ممنون از پیام زیبای شما. قدردانی از سوی والدینی مانند شما باعث می شود احساس قدردانی کنیم و به ما الهام بخش باشد.

 

بهترین معلم دنیا به انگلیسی چی میشه؟

در زبان انگلیسی اگر بخواهید بهترین را به کار ببرید، لغت مورد نظر شما The best می باشد و معلم را نیز همانگونه که پیش از این گفتیم  با لغت Teacher می شناسیم. در این شرایط اگر بخواهیم بگوییم بهترین معلم دنیا، باید از اصطلاح The best teacher in the world استفاده کنیم.

 

متن انگلیسی درباره معلم با ترجمه

یکی از تمرین های نگارشی در زبان انگلیسی، نوشتن متنی در مورد معلم می باشد که به شما کمک می کند تا بتوانید نه تنها نگارش خود را تقویت کنید، بلکه دید بهتری نسبت به معلم خود داشته باشید. در این بخش برای شما همراه با ترجمه متن درباره معلم نوشته و کمک میکنیم نگارش بهتری را تجربه کنید.

 

Teachers are those who make children knowledgeable and cultured. A teacher is a beautiful gift given by God, because god is a creator of the whole world and a teacher is a creator of a whole nation. A teacher is such an important creature in the life of a student, who through his knowledge, patience and love give a strong shape to a student’s whole life.

معلمان کسانی هستند که بچه ها را دانا و با فرهنگ می کنند. معلم هدیه زیبایی است که خداوند داده است زیرا خداوند خالق تمام جهان است و معلم خالق یک ملت است. معلم موجود مهمی در زندگی دانش آموز است که با علم، صبر و محبت خود به کل زندگی دانش آموز شکل محکمی می بخشد.

A good teacher is not that hard to find, but you must know where to look. The good teachers are well-prepared in advance for their education goals. They prepare their plan of action every day to ensure maximum productivity. Teachers have a lot of knowledge about everything, specifically in the subject they specialize in. A good teacher expands their knowledge continues to provide good answers to their students.

پیدا کردن یک معلم خوب آنقدرها هم سخت نیست، اما باید بدانید کجا را جستجو کنید. معلمان خوب از قبل برای اهداف آموزشی خود به خوبی آماده شده اند. آنها برنامه عمل خود را هر روز آماده می کنند تا حداکثر بهره وری را تضمین کنند. معلمان، دانش زیادی در مورد همه چیز دارند، به ویژه در موضوعی که در آن تخصص دارند. یک معلم خوب دانش خود را گسترش می دهد و به ارائه پاسخ های خوب به دانش آموزان ادامه می دهد.

Similarly, a good teacher is like a friend that helps us in all our troubles. A good teacher creates their individual learning process which is unique and not mainstream. This makes the students learn the subject in a better manner. In other words, a good teacher ensures their students are learning efficiently and scoring good marks.

به همین ترتیب، یک معلم خوب مانند دوستی است که در همه مشکلات به ما کمک می کند. یک معلم خوب فرآیند یادگیری فردی خود را ایجاد می کند که منحصر به فرد است و جریان اصلی نیست. این امر باعث می شود که دانش آموزان موضوع را بهتر یاد بگیرند. به عبارت دیگر، یک معلم خوب اطمینان حاصل می کند که دانش آموزانش به طور موثر یاد می گیرند و نمرات خوبی بدست می آورند.

 

متن طولانی انگلیسی تبریک روز معلم

در این بخش قصد داریم همراه با شما یک متن بلند برای تبریک روز معلم نوشته و کمک کنیم ایده بهتری از نوشته های تمرینی نسبت به معلم خود داشته باشید.

 

Wishing you joy and happiness, you are an amazing teacher, and you only deserve the best. You are the spark, the inspiration, the guide, the candle to my life. I am deeply thankful that you are my teacher. Books, sports, homework and knowledge, you are the pillar of our success and in the classroom, you are the best.

با آرزوی شادی و خوشبختی، شما معلم شگفت انگیزی هستید و فقط لایق بهترین ها هستید. تو جرقه، الهام، راهنما، شمع زندگی من هستی. من عمیقاً از اینکه شما معلم من هستید، سپاسگزارم. کتاب، ورزش، تکلیف و دانش، تو رکن موفقیت ما و در کلاس درس، تو بهترینی.

 

 

 

بیشتر بخوانید:

چند روش مختلف برای تبریک روز تولد به زبان انگلیسی

 


نظرها

اولین نفری باشید که نظر میگذارید

دوره‌های انگلیش کلینیک متناسب با نیاز زبان‌آموزان

@privacyblongsto rafieienglishclinic